Close

Slider Title

Short Excerpt
See More

Slider Title

Short Excerpt
See More

Semináře – pro osobní rozvoj

 

portrait-1160487__180

Když se zeptám, jaké bylo Vaše dětství.

Co se Vám vybaví?

Jaké vzpomínky?

Jaké emoce máte spojené se svým dětstvím?

 

Jsou ty vzpomínky spíše příjemné, pozitivní, nebo neradi vzpomínáte na své dětství? Stane se Vám, že se zachováte nebo zareagujete na něco způsobem, který Vás samotných překvapí – proč jste zareagovali právě takhle?

V paměti máme obsaženy všechny naše prožité záznamy a navíc v chronologickém sledu tak, jak se udály. To ale neznamená, že si všechno uvědomujeme. Uvádí se, že ve vědomé paměti máme pouze cca 10 -20% toho, co jsme prožili. A těch zbývajících cca 80-90 %  je uloženo v našem podvědomí. To je právě ta obrovská moc nad naším chováním a jednáním, které si neumíme vysvětlit a které mnohdy i nás samotných může překvapovat.

„A to, že jsme něco zapomněli, neznamená, že to neexistuje v našem podvědomí a že to nemůže ovlivňovat náš život a vést ho tam, kam vědomě nechceme.“

V praxi to znamená, že:

VĚDOMÍ  = vědomá paměť –  je režim, ve kterém běžně fungujeme – přemýšlíme, učíme se, konáme, děláme racionální a logická rozhodnutí – a dle procentuálního rozdělení výše – je to ale ta část, která rozhodně neřídí vše a spoustu věcí proto nemůžeme ovlivnit. Sem máme vědomý přístup.

FILTR     =   membrána, můžeme jí popsat jako houbu, na kterou když zatlačíme, prosákne skrz ní něco z podvědomí do vědomí  – pocit, myšlenka, asociace…

PODVĚDOMÍ – do této části se nedostaneme bez použití určité techniky, občas něco prosákne do vědomí a vyvolá reakci, proběhne asociace.

V zájmu našeho přežití a zvládnutí i těch nejtěžších a nejbolestivějších situací vytěsňuje naše paměť tyto nepříjemné vzpomínky, traumata, strachy, úzkosti, fobie a bolesti právě do podvědomí, které ovlivňuje naše cíle, záměry, chování, reakce. 

Staré podvědomé programy, které vznikly během našeho dětství nám tak výrazným způsobem zasahují a ovlivňují současný život.

I obraz sebe sama se odvíjí od toho, co máme nastaveno v našem podvědomí (nevědomí), jaký obraz sama sebe jsme si vytvořili v našem dětství na základě zpětné vazby od našeho okolí. A naše podvědomí nám pomáhá nadále budovat to, co si sami o sobě myslíme, že jsme.  A to, co si uchováváme v sobě jako obraz nás samotných je klíčem k tomu, jak a proč se nám v životě děje to, co se nám děje.

A proč o tom všem píšu?

Protože je dobré být si vědom této skutečnosti v případě, když chci v životě něco změnit, něco dosáhnout a ono to nejde a stále se točíme v nějakém kruhu, z kterého nemůžeme a neumíme vystoupit.

Dobrá zpráva ale je, že je to možné!

Je možné změnit staré vzorce chování a obrazu sebe sama a tak nastartovat změnu ve svém životě.

 

Jednou z cest ke změně starých vzorců a k transformaci svého života je i práce s naším Vnitřním dítětem.

 

Dokud si neuzdravíte své Vnitřní dítě – znamená to, že se vyhýbáte realitě, že se bojíte otevřít se životu, bojíte se přiznat si city, emoce, smutek, strach, hněv.

Uvědomte si např., jak se cítíte, když Vás někdo odmítne, nebo kritizuje. Asi blbě a nepříjemně, že? A že je to normální? Ale to vůbec tak nemusí být. Jestli máte dobře zpracované a uzdravené své Vnitřní dítě, nemáte problém jak odmítnutí tak kritiku přijmout a vyrovnat se s tím, místo toho, aby Vás to urazilo nebo naštvalo.

 

 Co to je Vnitřní dítě –  >>si můžete přečíst tady<<.

 

Chcete se potkat se svým Vnitřním dítětem? Chcete se podívat na to, jaké staré vzorce Vám i nyní ovlivňují Váš život? Chcete konečně něco změnit ve svém životě? 

 

živý seminář: Vědomá cesta k sobě

videodukurz – Naše sebevědomí a sebeláska

a

zážitkové meditační večery