Close

Slider Title

Short Excerpt
See More

Slider Title

Short Excerpt
See More

Obecný vzorec pro výpočet pitného režimu

glass-2557165__340

Pijete dostatečně? Pitný režim a lymfatický systém.water u

Když se ptám klientů při manuální lymfodrenáží, jaký mají pitný režim, často slyším, že moc nepijí, protože nemají žízeň, anebo pijí tzv. „nasilu“, protože vědí, že by měli pít. Na pocit žízně se ale nemůžeme spoléhat a to zejména s narůstajícím věkem a při nemoci. Pocit žízně rovněž chybí v případě, když tělo zadržuje vodu, a to z důvodu nedostatečně fungujícího lymfatického systému.

Na druhou stranu rovněž není vhodné pro organizmus nadměrné pití, které zatěžuje funkci ledvin.  

 

Obecný vzorec pro výpočet pitného režimu:

váha (kg) x 0,035 = denní potřeba tekutin (v litrech)

+ za každých 11 kg nadváhy si připočtěte 0,25 litru

+ za jeden šálek kávy si připočtěte 0,3 litru

Pitný režim je velmi individuální a je ovlivněn mnoha faktory, např. tělesnou hmotností, výškou, fyzickou námahou, vnější teplotou, aktuálním zdravotním stavem, správnou funkcí ledvin ap.

Pitný režim, odpovídající potřebám našeho organizmu, je velice důležitý pro správné fungování lymfatického systému, který přímo ovlivňuje stav naší imunity, pomáhá efektivně hubnout, čistí organizmus a odstraňuje únavu.

Kvalita a konzistence lymfy je přímo závislá právě na pitném režimu. Nedostatečný pitný režim má za následek hustou lymfu, která cirkuluje pomaleji a lymfatický systém tak pracuje hůře a nedostatečně.

Co je lymfatický systém a jak ho můžete podpořit, aby správně plnil svoji funkci a pomáhal tak vašemu organizmu fungovat bez únavy, lépe se zbavovat různých zdravotních problémů, přispět k detoxikaci a podpoře hubnutí se můžete dočíst v ebooku, který si ZDARMA stáhněte zde: 

Zdarma stáhnout eBook

 

obálka ebook - bílá