Protože nikdo z nás nechce vrásky, uskutečnil se průzkum na zjištění příčin vzniku vrásek. I když není možné zcela se vyhnout vráskám z důvodu, že přicházejí s věkem, můžete udělat dramatické kroky pro to, abyste je udrželi malé a minimálně. A jsem si jistý, že je to něco, co chceme my všichni, že? Pravděpodobně víte, že slunce je vedoucí příčinou vzniku vrásek, ale ve skutečnosti, existuje mnoho dalších věcí, které způsobují vrásky a o kterých budete možná překvapen. Takže čtěte pozorně a vyzbrojte se na celý život.

 

1. Špatná strava

Jedna z vedoucích příčin vzniku vrásek, o kterých mnoho žen neslyšelo, je špatná strava. Vaše pokožka, stejně jako zbytek vašeho těla, se spoléhá na správný poměr směsi vitamínů a minerálů z různých potravin a jídel z každé potravinové skupiny. Bez nich vaše pokožka nemůže udržet svou elasticitu a zdravé vyzařování, což může vést ke vzniku viditelných vrásek. Omezte pamlsky a naplňte váš talíř množstvím ovoce, zeleniny, bílkovin, nízkotučnými mléčnými výrobky a můžete být spokojený.

2. Rozvod

Ptáte se copak? Ano, studie ukázaly, že ženy, které se rozvedli, zestárly v obličeji alespoň o dva roky. Háček je v tom, že vyšší míru vrásek mají ženy, které berou antidepresiva, aby se vyrovnaly s rozvodem. Pokud jste uprostřed rozchodu, na vyrovnání se s rozvodem, zvažte jiné možnosti, než jsou léky. Antidepresiva přispívají ke ztrátě barvy pokožky a stres z rozvodu způsobuje opakované rozzlobené nebo smutné výrazy tváře, které způsobují vrásky.

3. Spaní na obličeji

Většina lidí spí na boku a nezáleží na tom, jak moc se snaží, nedokáží zůstat ležet na zádech, dokud spí. Říká vám to něco? Ukázalo se, že tím, že položíte veškerý tlak na vaši tvář, zatímco spíte, si můžete způsobit vrásky. Pokud jste jako většina lidí, a nemůžete změnit své spací návyky, zvažte používání saténových povlečení na polštáře, které jsou více kluzké a zmenšují důsledky vrásek.

4. Málo pohybu

Slyšeli jste to už milionkrát. Je ale důležité dopřát si alespoň 30 minut fyzické aktivity každý den. Ať už jde o běh, hraní fotbalu s dětmi nebo práci v zahradě, vaší tváři a tělu to může ubrat roky. Cvičení zlepšuje cirkulaci a pomáhá udržet pokožku pevnou, zdravou a tónovanou.

5. Intenzivní běh

Jak říká nadpis, rutina jak intenzivní běh může v podstatě vést ke vzniku vrásek. Experti mají teorii, že pokud je nadměrné běhání vaší rutinou, zvyšujete oxidační poškození, které mohou vést ke vzniku vrásek a ostatním znakem stárnutí. Pro běžce, kteří vykonávají běh venku, mohou zhoršit vznik vrásek tím, že se vystavují slunci. Zkuste méně intenzivní cvičení, které stále spaluje kalorie, a když cvičíte ven, nikdy se nezapomeňte natřít opalovacím krémem.

6. Příliš mnoho cukru

Bez pochyby jste již slyšeli o tom, že strava, která obsahuje hodně cukru, vede k přibývání na váze a k cukrovce. Naneštěstí, stejně také vede ke ztrátě zdraví pokožky, pokud vzniku vrásek. Už jen pro tento důvod, se doporučuje snížit alespoň jednu sladkou vodu na den. Zkuste si ji nechat jako víkendovou sladkost. Cukr, z jakéhokoliv jídla, může vést k poškození pokožky, která se prokáže jako vrásky. Takže položte ten pamlsek a místo toho si vezměte jablko.

7. Pití ze slámky

Z brčka se pije například, abyste si od čaje nezabarvili zuby, ale ukázalo se, že takové pití může vést ke vzniku vrásek. Usrkávání ze slámky po celou dobu, je opakovaný pohyb, který vede ke vzniku linií kolem vašich úst. Ve skutečnosti, každý opakovaný pohyb může způsobovat stejné efekty, včetně mžourání a kouření.

Naučili jste se něco překvapivé z tohoto seznamu? Doufám, že tyto informace vám pomohou při volbách, které provedete proti stárnutí.

Zdroj: http://www.eotazky.cz/7-prekvapivych-pricin-vrasek