Když mluvím s lidmi o jejich problémových situacích ať v partnerských vztazích nebo ve vztahu sama k sobě zjišťuji, že jedním z největších problémů je nenaplněná, v některých případech již téměř prázdná citová nádrž. A v oblasti zdraví somatizace především stresu, strachu, shonu, úzkostí a všech neuzdravených situací, které si v naprosté většině případů táhneme již od dětství.

V tomto směru mě velice zaujala knížka Gary Chapmana 5 jazyků lásky, na základě které jsem pro Vás připravila praktického průvodce  ve formě eBooku zdarma: Jaký je Váš jazyk lásky, vč.testu, kterým zjistíte Váš jazyk lásky i jazyk lásky Vašeho partnera. Z tohoto eBooku vybírám:

Kolega G. Chapmana, autora této knihy,  Dr. Rosse Cambell řekl:

„Uvnitř každého dítěte je skrytá emocionální – citová nádrž, která je tam proto, aby mohla být naplněna láskou. Když dítě cítí, že je milováno, bude se vyvíjet normálně, ale když jeho citová nádrž zůstane prázdná, chování dítěte bude z normálu nějakým způsobem vybočovat. Podstatná část tohoto nenormálního chování je způsobena nenaplněnou touhou – prázdnou citovou nádrží lásky.

Narušené chování dětí je hledáním – tápáním po lásce, kterou necítily.

Hledaly lásku tam, kde ji najít nemohly a snažily se k ní dostat všemi možnými cestami, které je k ní nemohly dovést.“

Více o citové nádrži si budeme povídat v sekci o „Vnitřním dítěti. Ať si to přiznáme nebo ne, naše dětství, resp. podmínky, ve kterých jsme jako děti vyrůstaly, podstatným způsobem ovlivňují naše ´nastavení´, tzn. naše názory, postoje, očekávání, představy např. i o tom, jak by to ve vztahu mělo fungovat atd. Proto se v povídání o ´vnitřním dítěti´ zaměříme na to, co dítě vlastně potřebuje pro naplnění svých potřeb tak, aby důsledek jejich nenaplnění nám nepůsobil problémy v dospělosti.

 

Na víkendovém semináři Vědomá cesta k sobě se budeme pomoci různých cvičení a technik věnovat uzdravování našich vnitřních dětí, abychom tak mohli:

 • Zlepšit vztahy a zdraví v rodině
 • Uzdravit svou bolestnou minulost a být sama sebou
 • Obohatit svůj život o nové, uzdravené pocity a emoce a naučit se je vyjadřovat
 • Zvýšit svou schopnost milovat a beze strachu propouštět blízké osoby
 • Přestat být přehnaně závislí na vztazích s druhými lidmi
 • Převzít odpovědnost za svůj život a stát se tvůrcem svého života tím, že zvládnu vývojové úkoly jednotlivých období, které jsme v dětství nezvládli
 • Přestat opakovat vzorce chování, které nám již neslouží
 • Důvěřovat sami sobě a druhým
 • Probudit v sobě kreativitu, sebevědomí, sebelásku, spontánnost, mít více energie a chuti do života

 

Změňte ve svém životě to, s čím nejste spokojení.

Vydejte se na cestu a prožijte svoji vlastní změnu.

Pojďte se seznámit se svým Vnitřním dítětem a zeptat se ho, co potřebuje, co od Vás očekává a co Vy můžete pro něho udělat.

S vědomím, že co Vy nyní uděláte pro Vaše Vnitřní dítě, tak se budete cítit a tak si budete nadále tvořit svůj život.

 

 

eBook: JAKÝ JE VÁŠ JAZYK LÁSKY + test – ZDARMA ke stažení zde>>

ebook-ikona-5j-l

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Jeďte na vlně s Annou Bartošovou

  • Stisknutím tlačítka "chci se přidat", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem v rámci mého projektu Akademie života. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které je vám odesláno do emailové schránky. Na emaily se můžete těšit několikrát týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít informační emaily dále dostávat, kdykoli se můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o mých zásadách zpracování osobních údajů zde

  Formulář byl odeslán, děkujeme.

 • Kategorie
 • Nejnovější příspěvky