Dýchejte a usmívejte se

Zaujal mě tento citát, který doplním svou zkušeností a z mé praxe.

„Jakmile si začneš myslet, že už tě život nemá čemu naučit a vše už znáš, chystá se pro tebe nejspíš zrovna ta největší lekce“

Ve chvíli, když si totiž myslíme, že rozumíme životu, že víme, o co jde, o čem je život – může to vést ke stagnaci, můžeme stát na jednom místě a nemůžeme se pohnout dál.

Na seminářích a terapiích často slyším od lidí, kteří procházejí ne zrovna lehkým obdobím, že: „teď mi není dobře ale až tohle vyřeším, až tohle skončí, to si oddechnu a už bude dobře…..“A já se chápavě pousměji, sama jsem si prošla tímto obdobím, a uvádím k tomu příklad:

je to jako když šplháte na kopec – jste udýchaní, upocení, unavení, brbláte, remcáte, jak je to náročné, vysilující, že už nemůžete….vylezete nahoru a tam si sednete a vydýcháte se, máte radost a úsměv na tváří a užíváte si ten krásný výhled a úžasný pocit, jak jste to zvládli…. supr….. akorát když se rozhlédnete, tak najednou vidíte, že z toho kopce vede dál cestička ještě na vyšší kopec… a dost často pak přijde ještě větší ťafka od života.

A vy máte několik možností:

a) bud zůstanete na tom kopci – protože tam to znáte a už se vám nikam dál nechce

b) anebo se teda vydáte na ten další kopec s tím remcáním, vzdycháním, brbláním……

c) anebo podle rčení „cesta je cíl“ půjdete tou vědomou cestou, tzn. budete na sobě pracovat i s tím uvědoměním, že vy si tvoříte svůj každodenní život, že podle vašeho nastavení prožíváte svůj den – když remcáte – ten den stojí za pytel,- když věci a situace přijímáte s tím, že si je sami tvoříte a patří do vašeho života, tak třeba i přes počáteční hněv, vztek, strach (které je dobré fyzicky vymlátit), může přijít ten úsměv a říct si: tak co mě má toto naučit a vy začnete dělat ty každodenní úkoly a činnosti s pokorou, vděkem a časem i s radostí.

A i když máte situace, kterým nerozumíte a bolí vás, to, že je budete odmítat, tím odporem je ještě zhoršujete.

Zkuste na každém dni si najít něco pozitivního, kvůli čemu si vykouzlíte úsměv na tváři, tím si i zvýšíte své vibrace a tak si přitáhnete do svého života zase něco pozitivního.

Já vím, hodně z vás mi nyní může říct: to se ti to lehce říká, usmívej se, když ted prožívám těžké období….

Ale když už víte, jaké to je, neusmívat se, být nešťastná a naštvaná – tak teď to otočteDýchejte a usmívejte se. To stačí, na začátek skutečně začněte jenom tímto: dýchejte a usmívejte se.

Přeji vám příjemný prodýchaný každý den a s úsměvem.

A kdyby to fakt nešlo, hodně vám s tím pomůže můj online kurz

VNITŘNÍ HOLKA

  • Jeďte na vlně s Annou Bartošovou

    • Stisknutím tlačítka "chci se přidat", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem v rámci mého projektu Akademie života. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které je vám odesláno do emailové schránky. Na emaily se můžete těšit několikrát týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít informační emaily dále dostávat, kdykoli se můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o mých zásadách zpracování osobních údajů zde

    Formulář byl odeslán, děkujeme.

  • Kategorie
  • Nejnovější příspěvky