Mladé ženy trpí nedostatkem sebevědomí a obávají se o svou budoucnost

Ze své praxe mohu uvést, že se potkávám s mladými holkami, které na „první pohled“ jsou sebevědomé a někdy až příliš. Mají téměř ve všem jasno. Hlavně vědí, co a jak by to mělo být….lidově bych řekla, že na svůj věk jsou někdy až „přemoudrelé“.

Na „druhý pohled“ se sebevědomí již pomalu ztrácí a při delším vzájemném hovoru najednou vidíte sedět před sebou holčičku, která je nešťastná z toho, že se přítel k ní nechová hezky, anebo která si nerozumí s rodiči, anebo která se cítí nespokojená, ale neví dost dobře – proč.

 

Mladé ženy trpí nedostatkem sebevědomí a obávají se o svou budoucnost

Ze školy do práce, z práce na pár hodin spánku domů a s novým dnem opět to samé. Mladé ženy si přejí být emancipované a zvládat pokud možno všechno: vzdělání, práci i rodinu. Chtějí být dokonalé ve všech směrech. Bohužel si to ale vybírá svou daň. Většina z nich totiž není ve svém životě spokojená.

Generace mladých žen má stále nedostatek sebevědomí a důvěry v sebe samu, ukázal nedávný průzkum. Vysoké procento dívek okolo dvaceti let se cítí vyčerpaně a trápí je existenční problémy ohledně práce, vztahů i bydlení.

„Ačkoli je bez debat toto životní období náročné pro obě pohlaví, zjistili jsme, že těmito problémy nejvíce trpí právě mladé ženy,“ řekla vedoucí studie doktorka Carole Eastonová z Young Women´s Trust pro Dailymail. „Mluvíme o generaci mladých lidí v krizi.“

Mladé ženy postrádají pocit sebedůvěry, co se ale týče vzdělání, muže značně převyšují. U žen do 30 let věku je dokonce pravděpodobné, že budou vydělávat více než jejich mužské protějšky. Navíc mladí muži jsou daleko častěji nezaměstnaní než stejně staré ženy.

Problémy v práci a vyčerpání

Průzkum provedený mezi 4000 mladých lidí ukázal, že problémem s nízkým sebevědomím trpí 54 % žen a 39 % mužů. Čtyři z deseti žen dokonce vyjádřily obavy o své duševní zdraví.

Celých 39 % mladých žen uvedlo, že je velmi trápí jejich finanční situace, která je nejtěžší především těsně před výplatou. Sedm z deseti žen uvedlo, že se v práci cítí diskriminovány.

Téměř polovina dotázaných mladých dívek (46 %) uvedla, že se ve svém životě cítí zcela vyčerpaně.

„V době, která by měla být pro ženy tou nejradostnější, se mladé dívky většinou starají jen o to, aby měly dost peněz na život, cítí se unavené a bojí se o svou budoucnost,“ dodala Eastonová.

ema, Novinky, FOTO: Profimedia.cz

Zdroj: https://www.novinky.cz/zena/zdravi/415465-mlade-zeny-trpi-nedostatkem-sebevedomi-a-obavaji-se-o-svou-budoucnost.html

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Jeďte na vlně s Annou Bartošovou

    • Stisknutím tlačítka "chci se přidat", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem v rámci mého projektu Akademie života. Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které je vám odesláno do emailové schránky. Na emaily se můžete těšit několikrát týdně. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, ráda dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít informační emaily dále dostávat, kdykoli se můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o mých zásadách zpracování osobních údajů zde

    Formulář byl odeslán, děkujeme.

  • Kategorie
  • Nejnovější příspěvky